Jitka

K józe a její filosofii jsem se dostala souhrou mnoha životních náhod a možná i silou intuice. Jsem jedna z těch, kterou k józe přivedla touha po pohybu. Začala jsem s powerjógou. V roce 2006 jsem absolvovala své první jógové studium Instruktor powerjógy u Power Yogy Akademie v Praze.

Pravidelná praxe, vnímání sama sebe  mi pomalu otevíralo oči a můj zájem rostl. V roce 2012 jsem absolvovala kurz Instruktor Hatahajógy opět – Power Yoga Akademie Praha.

O rok později jsem si splnila sen a otevřela své vlastní jógové studio. Vše začalo fungovat, a tak jsem si se začala poohlížet co dál.

 

Na stránkách Jóga dnes na mě vyskočila nabídka volných  míst k tříletému studiu Jógové terapie u České akademie jógy. V rámci tohoto studia jsem absolvovala roční výuku – Kurz jógové filosofie a etiky na Filosofické fakultě UK. Další dva roky  jsem navštěvovala Fakultu tělesné výchovy a sportu  UK a v rámci ,,Trenérské školy“ studovala jógovou terapii.

Měla jsem tak možnost prohloubit, propojit teoretické a praktické znalosti z anatomie, fyziologie, zvládnout základy vývojové kineziologie, principy zdravého pohybu…

Nadchla mě možnost vzájemného  propojení a nápadné podobnosti východní  jógové tradice / jak té praktické tak i filosofické systémy /s poznatky  západní moderní vědy / neurovědy, psychosomatika, fyzioterapie, kvantová fyzika…

Mám velkou radost, že mám prostor k tomu, abych to co mě baví a naplňuje mohla předávat dál. Jóga toho nabízí mnoho, je zde tedy ohromný potenciál i vzhledem k tomu, že každý z nás je  jiný.  Na mysli mám  způsob našeho vnímání, myšlení, systém hodnot, lišíme se zkušenostmi, způsobem života, limity…

Mou filosofií je inspirovat, nabídnout možnosti. Je pak na každém co si zvolí. Někoho bolí záda, někdo se chce na chvíli zastavit a uvolnit,  někoho zajímá filosofie, smysl života, propojení těla, mysli a duše.

Jóga je pro mne úžasný komplexní systém a realizovat se v ní může úplně každý.

Další ukončené vzdělání:

Pedagogická fakulta UJEP v Ústí nad Labem 1993

Pedagogická fakulta UK Praha – speciální pedagogika a logopedie 2003

Každý z nás je jedinečný a jóga jako taková může být skvělým prostředkem k obnovení životní rovnováhy, která je zdrojem potenciálu pro náš rozvoj.

Kontakt